Mike “Whiskers” Allen Custom Knife Scale Release Damascus with Engraved Bolsters and Mammoth Bark Auto
Mike “Whiskers” Allen Custom Knife Scale Release Damascus with Engraved Bolsters and Mammoth Bark Auto
| Knife Maker | Mike Whiskers Allen |
|---|---|
| Blade Length | 2 3/16" |
| Overall Length | 6 3/16" |
| Closed Length | 4" |
| Weight | 3.9oz |
| Blade Material | Damascus |
| Scale Material | Outer Bark Mammoth |
| Bolster Material | Engraved 416 Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Scale Release |
| Condition | Excellent |







