Owen Wood Custom Knife Multi-Pearl Crescent Linerlock Engraved by Amayak Stepanyan
$3,800.00
In stock
| Knife Maker | Owen Wood |
|---|---|
| Blade Length | 2 3/8" |
| Overall Length | 5 5/8" |
| Closed Length | 3 3/8" |
| Weight | 2.6oz |
| Blade Material | Damascus, Damasteel |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel, Engraved |
| Locking Mechanism | Linerlock |
| Engraver | Amayak Stepanyan |
| Condition | Excellent |







