Owen Wood Custom Knife Sole Authorship Damascus Chevron and Explosion Amber Linerlock Dagger
$2,650.00
In stock
| Knife Maker | Owen Wood |
|---|---|
| Blade Length | 2 7/8" |
| Overall Length | 6 3/4" |
| Closed Length | 3 7/8" |
| Weight | 2.3 oz |
| Blade Material | Damascus, Owen Wood "Chevron & Explosion Mosaic Damascus", Sole Authorship |
| Scale Material | Amber |
| Bolster Material | Damascus, Sole Authorship |
| Locking Mechanism | Linerlock |
| Condition | Excellent |






