Owen Wood Custom Knife Sole Authorship Damascus Linerlock
$3,450.00
In stock
| Knife Maker | Owen Wood |
|---|---|
| Blade Length | 3 3/8" |
| Overall Length | 7 11/16" |
| Closed Length | 4 5/16" |
| Weight | 4.0oz |
| Blade Material | Damascus, Sole Authorship |
| Scale Material | Black and Red Triangles, Gold Inlays, Stainless Steel |
| Bolster Material | Damascus, Sole Authorship |
| Locking Mechanism | Linerlock |
| Condition | Excellent |






