H.K. Parker Custom Knife Mammoth and Damascus Slip Joint
| Knife Maker | H.K. Parker |
|---|---|
| Blade Length | 2 7/8" |
| Overall Length | 6 3/4" |
| Closed Length | 3 13/16" |
| Weight | 3.1oz |
| Blade Material | Raindrop Damascus |
| Scale Material | Mammoth |
| Bolster Material | Mosaic Damascus |
| Locking Mechanism | Slip Joint |
| Condition | Excellent |








