Paul Panak Custom Knife Damascus and Walrus Skull #16 Picklock Auto
Paul Panak Custom Knife Damascus and Walrus Skull #16 Picklock Auto
| Knife Maker | Paul Panak |
|---|---|
| Blade Length | 5" |
| Overall Length | 11" |
| Closed Length | 6" |
| Weight | 8.9oz |
| Blade Material | Jerry Rados "Turkish Twist" Damascus |
| Scale Material | Fossilized Walrus |
| Bolster Material | Hand Rubbed Satin Finished 416 Stainless Steel |
| Frame Material | Titanium |
| Locking Mechanism | Pick Lock |








