Phil Boguszewski Custom Knife Ebony with Abalone Escutcheon Front Lock
| Knife Maker | Phil Boguszewski |
|---|---|
| Blade Length | 4" |
| Overall Length | 9 5/16" |
| Closed Length | 5 3/8" |
| Weight | 10.1 oz |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished ATS-34 |
| Scale Material | Crack in the Ebony Reverse Side Pin Adjacent to the Front Lock, Ebony with Abalone Escutcheon |
| Bolster Material | Nickel Silver |
| Locking Mechanism | Front Lock |
| Condition | Near Mint |






