PJ Tomes Custom Knife Mother of Pearl Shell 2 Blade Gent’s Slipjoint
PJ Tomes Custom Knife Mother of Pearl Shell 2 Blade Gent’s Slipjoint
| Knife Maker | PJ Tomes |
|---|---|
| Blade Length | 1 3/8" |
| Overall Length | 5 1/8" |
| Closed Length | 2 1/2" |
| Weight | 0.6oz |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished ATS-34 |
| Scale Material | Mother of Pearl Shell |
| Frame Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |






