Pro-Tech/Emerson Custom Knife E7T-2014-C CQC7
Pro-Tech/Emerson Custom Knife E7T-2014-C CQC7
| Knife Maker | Pro-Tech Knives |
|---|---|
| Blade Length | 3 1/4" |
| Overall Length | 7 15/16" |
| Closed Length | 4 9/16" |
| Weight | 3.6oz |
| Blade Material | Mike Norris Damascus |
| Scale Material | Cocobolo Wood |
| Frame Material | Black Coated Aluminium |
| Locking Mechanism | Button Lock |






