R. A. Bridwell Custom Knife Mammoth Lockback
| Knife Maker | Richard Bridwell |
|---|---|
| Blade Length | 3 1/2" |
| Overall Length | 7 3/4" |
| Closed Length | 4 3/8" |
| Weight | 5.7oz |
| Blade Material | ATS-34, Stainless Steel |
| Scale Material | Crack in the Scale, Fossilized Mammoth |
| Bolster Material | 303 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Lockback |
| Condition | Good |







