Rainy Vallotton Custom Knife Blued Chad Nichols Damascus and Carbon Fiber Scale Release Automatic Linerlock
$1,500.00
In stock
| Knife Maker | Rainy Vallotton |
|---|---|
| Blade Length | 5 1/4" |
| Overall Length | 10 15/16" |
| Closed Length | 6 1/16" |
| Weight | 8.5oz |
| Blade Material | Chad Nichols Damascus, Damascus, Blued |
| Scale Material | Carbon Fiber |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Linerlock |
| Condition | Excellent |






