Rainy Vallotton Custom Knife Damascus Black Lip Pearl & Titanium Prototype “Slidewinder” Automatic
| Knife Maker | Rainy Vallotton |
|---|---|
| Blade Length | 4" |
| Overall Length | 8 5/16" |
| Closed Length | 4 1/2" |
| Weight | 6oz |
| Blade Material | Damascus, Mosaic Damascus |
| Bolster Material | Fluted Damascus |
| Frame Material | Anodized and Machined Titanium |
| Locking Mechanism | Linerlock |








