Rainy Vallotton Custom Knife Mokume and Mammoth Molar Auto
Rainy Vallotton Custom Knife Mokume and Mammoth Molar Auto
| Knife Maker | Rainy Vallotton |
|---|---|
| Blade Length | 3 3/4" |
| Overall Length | 8 3/8" |
| Closed Length | 4 1/8" |
| Weight | 5.2oz |
| Blade Material | Blued Ball Bearing Damascus |
| Scale Material | Mammoth Tooth Scales |
| Bolster Material | Mokume |
| Frame Material | Titanium |
| Locking Mechanism | Linerlock |








