Howard Hitchmough Custom Knife, Ray Cover Jr Mother of Pearl Bird & Trout
| Knife Maker | Howard Hitchmough |
|---|---|
| Blade Length | 3 1/8" |
| Overall Length | 6 3/4" |
| Weight | 3.75oz |
| Blade Material | Mirror Polished |
| Scale Material | Mother of Pearl Shell |
| Bolster Material | Engraved 416 Steel with 24Kt Gold Inlays |
| Engraver | Ray Cover Jr. |
| Condition | Near Mint |







