Ray Laconico Custom Knife “Sano” Titanium Framelock Flipper
Ray Laconico Custom Knife “Sano” Titanium Framelock Flipper
| Knife Maker | Laconico R |
|---|---|
| Blade Length | 3 3/8" |
| Overall Length | 8 3/8" |
| Closed Length | 4 3/4" |
| Weight | 5.3oz |
| Blade Material | Satin Finished Stainless Steel |
| Frame Material | Bead Blasted & Machined Titanium |
| Locking Mechanism | Frame Lock |






