Reese Weiland Custom Knife Blued Mosaic Damascus Linerlock “Hornet”
Reese Weiland Custom Knife Blued Mosaic Damascus Linerlock “Hornet”
| Knife Maker | Reese Weiland |
|---|---|
| Blade Length | 3 1/8" |
| Overall Length | 7 1/4" |
| Closed Length | 4 5/16" |
| Blade Material | Devin Thomas Spirograph Damascus |
| Scale Material | Phenolic |
| Bolster Material | Blued Robert Eggerling Damascus |
| Locking Mechanism | Linerlock |







