Rex Robinson Custom Knife Damascus, Fluted Steel & Fluted Mother of Pearl Shell Linerlock
| Knife Maker | Rex Robinson |
|---|---|
| Blade Length | 3 1/4" |
| Overall Length | 7 1/8" |
| Closed Length | 4 1/8" |
| Weight | 3.4 oz |
| Blade Material | Damascus |
| Scale Material | Fluted Mother of Pearl Shell |
| Bolster Material | Fluted 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Linerlock |
| Condition | Excellent |








