Richard Rogers Custom Knife Mother of Pearl Shell Gunstock Slip Joint
Richard Rogers Custom Knife Mother of Pearl Shell Gunstock Slip Joint
| Knife Maker | Richard Rogers |
|---|---|
| Blade Length | 2 1/2" |
| Overall Length | 5 11/16" |
| Closed Length | 3 1/4" |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished ATS-34 |
| Scale Material | Federal Shield, Mother of Pearl Shell |
| Bolster Material | Hand Rubbed Satin Finished 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |
| Condition | Near Mint |





