Rick Lala Custom Knife Korth K2 Framelock Folder
| Knife Maker | Rick "Korth" Lala |
|---|---|
| Blade Length | 3" |
| Overall Length | 7 5/16" |
| Closed Length | 4 3/16" |
| Weight | 2.8oz |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished S30V Steel, Stainless Steel |
| Frame Material | Machined Titanium |
| Locking Mechanism | Frame Lock, Framelock |
| Condition | Excellent |







