Rick Nowland Custom Knife Mother of Pearl Slip Joint
Rick Nowland Custom Knife Mother of Pearl Slip Joint
$185.00
In stock
| Knife Maker | Rick Nowland |
|---|---|
| Blade Length | 2" |
| Overall Length | 4 13/16" |
| Closed Length | 2 13/16" |
| Weight | 1oz |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished ATS-34, Stainless Steel |
| Scale Material | Mother of Pearl Shell |
| Bolster Material | Hand Rubbed Satin Finished 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |
| Condition | Excellent |





