Ron Best Custom Knife Fluted, Stippled and Mirror Polished 416 Stainless Steel with 14Kt Gold Inlaid Automatic Lockback Dagger
| Knife Maker | Ronald Best |
|---|---|
| Blade Length | 4 3/16" |
| Overall Length | 9 5/8" |
| Closed Length | 5 7/8" |
| Weight | 7.8oz |
| Blade Material | Damascus, Damasteel with 14Kt Gold Inlays |
| Scale Material | Fluted Damasteel Damascus, Sodalite |
| Frame Material | Fluted, Stippled and Mirror Polished 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Lockback |
| Condition | Mint |







