Ron Lake Custom Knife Hippo Tooth Interframe Tail Lock Engraved by Jim Small
| Knife Maker | Ron Lake |
|---|---|
| Blade Length | 2 5/8" |
| Overall Length | 6 1/4" |
| Closed Length | 3 9/16" |
| Weight | 3.75oz |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Scale Material | Hippo Tooth Ivory |
| Frame Material | Engraved Sterling Silver with 24K Gold Inlays |
| Locking Mechanism | Tail Lock |
| Engraver | Jim Small |
| Condition | Near Mint |







