Ron Best Black Jade and Damasteel Damascus Lockback Dagger
Ron Best Black Jade and Damasteel Damascus Lockback Dagger
| Knife Maker | Ronald Best |
|---|---|
| Blade Length | 3 1/2" |
| Overall Length | 8 1/16" |
| Closed Length | 4 9/16" |
| Weight | 5.1oz |
| Blade Material | Damasteel Damascus |
| Scale Material | Edwards, Wyoming Black Jade |
| Frame Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Lockback |
| Condition | Mint |








