Salvatore Puddu Custom Knife Double Bladed “Criss-Cross” with Piqued Exotic Material
Salvatore Puddu Custom Knife Double Bladed “Criss-Cross” with Piqued Exotic Material
| Knife Maker | Salvatore Puddu |
|---|---|
| Blade Length | 3" |
| Overall Length | 7" |
| Closed Length | 4" |
| Blade Material | Mirror Polished RWL-34 |
| Scale Material | Piqued Exotic Material with 24Kt Gold Dots |
| Bolster Material | Mirror Polished 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Lockback |



