Scott Sawby Custom Knife Damascus and Morrisonite Jasper and Black Jade “Killdeer” Self Lock
| Knife Maker | Scott Sawby |
|---|---|
| Blade Length | 2 3/4" |
| Overall Length | 6 5/8" |
| Closed Length | 3 15/16" |
| Weight | 2.7oz |
| Blade Material | Mike Norris Stainless Damascus |
| Scale Material | Edwards Black Jade, Morrisonite Jasper |
| Frame Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Self Lock |
| Condition | Excellent |








