Scott Sawby Custom Knife Mirror Polished “Outdoorsman” Double Bolster Jigged Bone Button Lock
Scott Sawby Custom Knife Left Handed Early “Outdoorsman” Double Bolster Jigged Bone
| Knife Maker | Scott Sawby |
|---|---|
| Blade Length | 4" |
| Overall Length | 9 1/4" |
| Closed Length | 5 1/4" |
| Weight | 5.8oz |
| Blade Material | Mirror Polished ATS-34 |
| Scale Material | Jigged Bone |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel |
| Frame Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Button Lock |
| Condition | Excellent |








