Scott Sawby Custom Knife Mother of Pearl and Tahitian Blacklip Pearl “Killdeer” Self Lock
Scott Sawby Custom Knife Mother of Pearl and Tahitian Blacklip Pearl “Killdeer” Self Lock
| Knife Maker | Scott Sawby |
|---|---|
| Blade Length | 2 3/4" |
| Overall Length | 6 3/4" |
| Closed Length | 4" |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished CPM-154 |
| Scale Material | Mother of Pearl Shell |
| Frame Material | Mirror Polished 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Self Lock |






