Shaun & Sharla Hansen Custom Knife South Sea Gold Lip Pearl Interframe Engraved Damascus Automatic Dagger
| Knife Maker | Shaun and Sharla Hansen |
|---|---|
| Blade Length | 4 1/4" |
| Overall Length | 9 1/8" |
| Closed Length | 5 1/16" |
| Weight | 4.2oz |
| Blade Material | Damascus, Sole Authorship Damascus |
| Scale Material | South Sea Goldlip Pearl |
| Frame Material | Engraved 416 Stainless Steel with 24Kt Gold Inlays |
| Locking Mechanism | Trapdoor Lock |
| Engraver | Sole Authorship Engraved |
| Condition | Mint |









