Sheffield Silver and Pearl Shell Slipjoint
| Knife Maker | Sheffield England |
|---|---|
| Blade Length | 2 5/8" |
| Overall Length | 5 15/16" |
| Closed Length | 3 3/8" |
| Weight | .9oz |
| Blade Material | Sterling Silver |
| Scale Material | Carved Mother of Pearl Shell |
| Locking Mechanism | Slipjoint |
| Condition | Excellent |







