Tim Britton Custom Knife Small Engraved Stag “Baby Bullet” Lockback Engraved by Jim Small
| Knife Maker | Tim Britton |
|---|---|
| Blade Length | 2 11/16" |
| Overall Length | 6 1/16" |
| Closed Length | 3 3/8" |
| Weight | 1.8oz |
| Blade Material | BG-42, Stainless Steel |
| Scale Material | Stag |
| Bolster Material | Engraved 416 Steel with 24Kt Gold Inlays |
| Locking Mechanism | Lockback |
| Engraver | Jim Small |
| Condition | Mint |








