Stephen Olszewski Custom Knife Carved Damascus and Stainless Steel with Black Lip Tahitian Pearl Shell Inlay “Tulip” Linerlock
$3,350.00
In stock
| Knife Maker | Stephen Olszewski |
|---|---|
| Blade Length | 3 1/2" |
| Overall Length | 7 7/8" |
| Closed Length | 4 3/8" |
| Weight | 4oz |
| Blade Material | Damascus |
| Scale Material | Black Lip Tahitian Pearl, Inlays |
| Frame Material | Damascus, Stainless Steel, Carved |
| Locking Mechanism | Linerlock |
| Condition | Excellent |






