Steve Hoel Custom Knife Black Lip Tahitian Pearl Shell Interframe Coke Bottle Lockback Dagger Engraved By Simon Lytton
#319 Steve Hoel Custom Knife Black Lip Tahitian Pearl Shell Interframe Coke Bottle Lockback Dagger Engraved By Simon Lytton
| Knife Maker | Steve Hoel |
|---|---|
| Blade Length | 2 5/16" |
| Overall Length | 5 7/16" |
| Closed Length | 3 1/8" |
| Weight | 2oz |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished ATS-34, Stainless Steel |
| Frame Material | Engraved 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Lockback |
| Engraver | Simon Lytton |
| Condition | Excellent |








