Steve Hill Custom Knife Damascus Trapdoor Release Linerlock Dagger
Steve Hill Custom Knife Damascus Trapdoor Release Linerlock Dagger
| Knife Maker | Steven Hill |
|---|---|
| Blade Length | 3 3/16" |
| Overall Length | 7 1/4" |
| Closed Length | 4 1/8" |
| Blade Material | Damascus |
| Scale Material | Phenolic |
| Bolster Material | Damascus |
| Locking Mechanism | Linerlock |







