Steve Woods Custom Knife Carbon Fiber Bolster Linerlock
Steve Woods Custom Knife Carbon Fiber Bolster Linerlock
| Knife Maker | Steve Woods |
|---|---|
| Blade Length | 4 1/8" |
| Overall Length | 8 3/4" |
| Closed Length | 5 1/8" |
| Weight | 5.4oz |
| Blade Material | CPM-154, Stainless Steel |
| Scale Material | Stainless Steel Parts |
| Bolster Material | Carbon Fiber |
| Frame Material | Titanium |
| Locking Mechanism | Linerlock |
| Condition | Mint |






