Suchat Jangtanong Custom Knife Chad Nichols Damascus Carved 416 Stainless Steel with Tahitian Black Lip Pearl Shell with Diamonds Inset
$1,150.00
In stock
| Knife Maker | Suchat Jangtanong |
|---|---|
| Blade Length | 2 3/4" |
| Overall Length | 6 1/2" |
| Closed Length | 3 7/8" |
| Weight | 3.3oz |
| Blade Material | Chad Nichols Damascus, Damascus |
| Scale Material | Black Lip Tahitian Pearl Shell |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel |
| Frame Material | Anodized Titanium |
| Locking Mechanism | Linerlock |
| Condition | Excellent |







