Suchat Jangtanong Custom Knife Blued Chad Nichols Damascus and Phenolic Linerlock
Suchat Jangtanong Custom Knife Blued Chad Nichols Damascus and Phenolic Linerlock
| Knife Maker | Suchat Jangtanong |
|---|---|
| Blade Length | 2 3/4" |
| Overall Length | 6 3/16" |
| Closed Length | 3 3/8" |
| Blade Material | Blued Chad Nichols Mosaic Damascus |
| Scale Material | Phenolic |
| Frame Material | Carved & Stippled Blued Steel |
| Locking Mechanism | Linerlock |


