Theuns Prinsloo Custom Knife Linerlock
Theuns Prinsloo Custom Knife Linerlock
| Knife Maker | Theuns Prinsloo |
|---|---|
| Blade Length | 3 3/16" |
| Overall Length | 7 3/16" |
| Closed Length | 3 7/8" |
| Blade Material | Forged Steel w/ Hamon |
| Scale Material | Phenolic with Stippled Brass Spacers |
| Bolster Material | Mammoth Tooth |
| Locking Mechanism | Linerlock |






