Tim Britton Custom Knife Clip Point Sambar Stag Lockback
| Knife Maker | Tim Britton |
|---|---|
| Blade Length | 2 5/8" |
| Overall Length | 6 1/16" |
| Closed Length | 3 3/8" |
| Weight | 1.9oz |
| Blade Material | ATS-34, Stainless Steel |
| Scale Material | Stag |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Lockback |
| Condition | Excellent |







