Tim Britton Custom Knife Mammoth Slipjoint
Tim Britton Custom Knife Mammoth Slipjoint
| Knife Maker | Tim Britton |
|---|---|
| Blade Length | 2 3/8" |
| Overall Length | 5 3/8" |
| Closed Length | 3" |
| Weight | 1.4oz |
| Blade Material | ATS-34 |
| Scale Material | Mammoth |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |








