Tim George Engraved Steve Hoel Custom Knife Clip Point Midlock with Stag
Tim George Engraved Steve Hoel Custom Knife Clip Point Midlock with Stag
| Knife Maker | Steve Hoel |
|---|---|
| Blade Length | 2 7/8" |
| Overall Length | 7 1/8" |
| Closed Length | 4 1/4" |
| Weight | 4.8oz |
| Blade Material | ATS-34 |
| Scale Material | Stag |
| Bolster Material | Engraved 416 Steel with 24Kt Gold Inlays |
| Frame Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Midlock |
| Engraver | Tim George |






