Tim Hancock Custom Knife 2005 M.S. Sole Authorship Damascus & Premium Stag Hunter
Tim Hancock Custom Knife 2005 M.S. Sole Authorship Damascus & Premium Stag Hunter
| Knife Maker | Tim Hancock |
|---|---|
| Blade Length | 4 15/16" |
| Overall Length | 9 3/8" |
| Weight | 6.7oz |
| Blade Material | Sole Authorship Damascus |
| Scale Material | Premium Stag |
| Guard Material | Fluted Nickel Silver |
| Bolster Material | Sole Authorship Damascus |







