Tom Overeyender Custom Knife WWII Themed Double Pocket Locket Damascus and 24kt Gold, Copper, and Silver Inlaid
$24,950.00
In stock
| Knife Maker | Tom Overeynder |
|---|---|
| Blade Length | 4 9/16" |
| Overall Length | 10 3/8" |
| Closed Length | 5 13/16" |
| Weight | 12.5oz |
| Blade Material | Damascus, Mike Norris Damascus |
| Frame Material | 410 Stainless Steel, Copper, Silver, 24Kt Gold, Engraved, Inlays |
| Locking Mechanism | Lockback |
| Engraver | Sole Authorship Engraved |
| Condition | Excellent |








