Tom Overeynder Custom Knife Black Lip Tahitian Pearl Shell Double Interframe Lockback Engraved by Sam Alfano
| Knife Maker | Tom Overeynder |
|---|---|
| Blade Length | 21/2" |
| Overall Length | 5 7/8" |
| Closed Length | 3 5/16" |
| Weight | 1.9oz |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Scale Material | Blacklip Pearl |
| Locking Mechanism | Front Lock |
| Engraver | Sam Alfano |
| Condition | Excellent |


