Tom Overeynder Custom Knife All Steel Lockback Dagger
Tom Overeynder Custom Knife All Steel Lockback Dagger
| Knife Maker | Tom Overeynder |
|---|---|
| Blade Length | 3" |
| Overall Length | 6 7/8" |
| Closed Length | 3 7/8" |
| Weight | 4.2oz |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished CPM-154 |
| Frame Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Lockback |






