Tony Bose Custom Knife #6 Jigged Bone 3 Blade Slip Joint
Tony Bose Custom Knife #6 Jigged Bone 3 Blade Slip Joint
| Knife Maker | Tony Bose |
|---|---|
| Blade Length | 2 5/16" |
| Overall Length | 5 5/16" |
| Closed Length | 3 1/16" |
| Weight | 1.8 oz |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished ATS-34, Stainless Steel |
| Scale Material | Jigged Bone with Federal Shield |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |
| Condition | Excellent |





