Tony Bose Custom Knife “Goat Horn” Lockback Whittler #4
| Knife Maker | Tony Bose |
|---|---|
| Blade Length | 2 15/16" |
| Overall Length | 6 3/4" |
| Closed Length | 3 7/8" |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished ATS-34 |
| Scale Material | Goat Horn |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Lockback, Slipjoint |
| Condition | Excellent |






