Tony Bose Custom Knife Remington Jigged Bone Slip Joint #1
| Knife Maker | Tony Bose |
|---|---|
| Blade Length | 2 7/8 " |
| Overall Length | 6 1/2 " |
| Closed Length | 3 5/8 " |
| Weight | 1.6 oz |
| Blade Material | ATS-34 |
| Scale Material | Remington Jigged Bone |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |
| Condition | Near Mint |








