Tony Bose Custom Knife Premium Stag Two Blade Saddlehorn Slip Joint

| Knife Maker | Tony Bose |
|---|---|
| Blade Length | 3 11/16" |
| Overall Length | 8 3/8" |
| Closed Length | 4 11/16" |
| Weight | 6.6 oz |
| Blade Material | CPM 154 |
| Scale Material | Premium Stag |
| Bolster Material | Rat Tailed 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slipjoint |
| Condition | Excellent |








