Tony Bose Custom Knife Remington Jigged Bone 2 Blade Coffin Jack with Rear Bolster and Federal Shield #4
| Knife Maker | Tony Bose |
|---|---|
| Blade Length | 2 3/4" |
| Overall Length | 6 1/4" |
| Closed Length | 3 1/2" |
| Weight | 2.3 oz |
| Blade Material | Hand Rubbed Satin Finished ATS-34 |
| Scale Material | Remington Jigged Bone |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slipjoint |
| Condition | Mint |






