Tony Bose Custom Knife Ebony Eureka Jack “Case Prototype XX”
| Knife Maker | Tony Bose |
|---|---|
| Blade Length | 2 3/4" |
| Overall Length | 6 5/16" |
| Closed Length | 3 9/16" |
| Weight | 2.5oz |
| Blade Material | 154 CM |
| Scale Material | Diamond Shield, Ebony |
| Bolster Material | 416 Stainless Steel |
| Locking Mechanism | Slip Joint |







